top of page

Semináře a kurzy

 

 

Nové! 

Přednáška s besedou

„Co můžete udělat pro vaše dítě, aby ve škole bylo vyrovnané a úspěšné?“

2.polovina dubna 2023 (upřesním),  Domškolafreedom, z.s., Lukov 11, okr. Kladno

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Přeje si, aby se cítilo sebejisté, sebevědomé, umělo se za sebe postavit, bylo spokojené a radostné. Kromě vlastní péče ho dává do různých zájmových kroužků, aby se všestranně rozvíjelo. Později si přeje, aby se vzdělávalo s radostí a lehkostí. A proto volí mezi státní a soukromou komunitní školou. Udělá pro své dítě maximum a doufá, že se jeho kladná očekávání naplní. Co si ale počít, když i přes tuto péči se objeví u dítěte problémy?

Povíme si na „Přednášce s besedou,“ určené rodičům, učitelům, průvodcům a nejen jim.                                       Tentokráte na témata:                                                                                                                                                        1/ Očekávání vaše, vašich dětí, pedagogů. Proč se plní nebo neplní v souvislosti s vaším dítětem, ve vybraném školním prostředí?                                                                                                                                                                          2/ Soukromá nebo státní školních a předškolní zařízení? Které je pro vaše dítě vhodné? A proč? Co přináší přestupy ze soukromých školních zařízení do státních a naopak?                                                                                                          3/ Proč dochází ke konfliktům a nespokojenosti dítěte i ve vlídném a vstřícném školním prostředí?  V soukromé, komunitní, Montessori atd. škole? Potřebné a nepotřebné konflikty. Co je vyvolává? Lze jim předcházet? Do jaké míry má na ně vliv rodinné prostředí a do jaké míry školní?                                                                                                            4/ Prostor pro vaše otázky, odpovědi, nové podněty.                                                                                                            5/ Na co se můžete těšit příště? „Jak docílit vyšší sebejistoty a samostatnosti u dětí – doma, ve školním prostředí? Podtémata-Hranice ano nebo ne? Svoboda nebo svobodná volba? Vymezení se. Sebereflexe. Oběť a usurpátor.  Samostudium a sebevzdělávání ve školním prostředí. A další.                                                                                                                                                                    

"Příprava předškoláka"

Připravit dítě na školu je jedním z nejdůležitějších a nejobávanějších kroků v životě rodiče. Na semináři se naučíte, jak své dítě připravit po stránce, praktické, sebeobslužné, motorické a hlavně psychické. Jak se máte na školu psychicky připravit i vy. Co očekávat a čeho se nebát? Dozvíte se, jestli nemáte v sobě skryté pochybnosti a jak s nimi máte pracovat, abyste svému dítěti byli dobrou psychickou podporou. A dokázali mu doma vytvořit vstřícné a podporující prostředí.

"Já rodič"

Každému správnému rodiči na svých dětech velmi záleží. Někdy ale má při výchově obavy, jestli dělá určité věci správně? Jestli není moc přísný nebo moc hodný? Naráží i na nová témata, se kterými se dosud nepotkal a neví si s nimi rady. Na semináři se naučíme dobře porozumět svým dětem i sami sobě. Naučíte se efektivní komunikaci a spolupráci v rodině. Odstraníte své skryté překážky, abyste vy i vaše děti vedli šťastný, harmonický a radostný život.

"Chci být jiný"

Každý člověk chce přirozeně zažívat radost z vlastního života, ze vztahů, z práce. Pokud se mu radosti nedostává, dělá různé kroky, aby se situace zlepšila. Někdy se ale stává, že tyto kroky jsou nešťastně nasměrované a vedou opačným směrem. Čím více se pocit radosti oddaluje, tím více je člověk v chaosu a v nespokojenosti. Výsledkem bývají ještě větší nezdary, nespokojenost osobní, ale i celého okolí. Dotyčný si je vědom, že chce být jiný! Ale stále mu to nejde! Někdy mu docházejí síly a začíná rezignovat. Na semináři rozklíčíme, co je důvodem vašich nezdarů. Najdeme způsob, jak se z nich dostat? Jak nové informace aplikovat do života, aby se váš život navrátil do rovnováhy, radosti a harmonie.

  Jiné téma semináře dle vaší aktuální potřeby ráda připravím!

      

Těším se na vás!

Jaroslava Horáková

bottom of page